Świat tajnych służb - Artur Górski

Pewnie zadajecie sobie pytanie, jak to się dzieje, że w dobie koronawirusa, wiele opinii, ekspertyz czy analiz bardziej przypomina ponure przepowiednie czy wręcz histeryczne teorie spiskowe niż rozsądną publicystykę, która ma podtrzymywać ludzi na duchu.

 I pewnie ciekawi was, czy ktoś kierują tą akcją informacji/dezinformacji - czy są to inicjatywy oddolne, kreowane przez osoby, którym się wydaje, że wszystko wiedzą, czy może jest jakieś głębsze dno. Owszem, w jakiejś mierze to zupełnie prywatne osoby próbują wpływać na opinię publiczną, ale jednak manipulacja informacją to domena służb specjalnych; instytucji, których zadaniem jest wywoływanie określonych reakcji społecznych. 

Jeśli istnieje coś takiego jak zarządzenie strachem (czy choćby stanami niepewności), to mistrzem w tej dziedzinie są właśnie służby, które w dzisiejszych czasach dysponują idealnymi narzędziami do osiągania swoich celów. Jeśli jakaś niewidzialna (choć występująca pod imieniem i nazwiskiem, choćby fikcyjnymi) ręka, wskazuje winnych obecnej katastrofy oraz jej skutków, które mają nas pogrążyć, to nie znaczy, że wskazuje właściwy kierunek. 

Po prostu służby mają za zadanie prezentowania świata według szablonu czarni i biali, żeby wywołać bezwzględną akceptację dla działań tych, którzy te służby utrzymują. A to, że czarny wcale nie musi być ta czarny, jak go malują… 

 W dobie społecznych niepokojów to nie ma większego znaczenia. Służby nie są od pokazywania prawdy, ale od jej kreowania. W nowym, uaktualnionym wydaniu bestsellera pt. „Świat tajnych służb”, Artur Górski, który dobrze poznał funkcjonowanie instytucji bezpieczeństwa (był m.in. wykładowcą w studium dla negocjatorów policyjnych), pokazuje manipulacje, które miały służyć do utrzymywania społeczeństw w takich stanie, w jakim było to pożądane z punktu widzenia władzy. 

Książka ta, choć omawia w dużej mierze operacje służb specjalnych sprzed lat, dziś wydaje się niezwykle aktualna. 

 Bądźmy szczerzy - wprawdzie wciąż zmieniają się narzędzia, którymi dysponują agenci, ale techniki manipulowania ludźmi są niezmienne.

Miłej lektury życzą:

Artur Górski,

Wydawnictwo Black One Media.


Okładka książki Jak uwieść żonę bossa.

Chcesz kupić książkę w bardzo atrakcyjnej cenie?

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. Kupując książkę w naszym wydawnictwie, masz pewność, ze wspierasz bezpośrednio jej autora. 

Tylko teraz oferujemy książkę w promocyjnej ofercie. 

UWAGA! 

 Oferta ograniczona czasowo!

Sprawdź