Black One Media w mediach

"Ruscy Narcos" Artura Górskiego. Gangsterzy, przemyt kokainy i żądza zemsty. Ta opowieść mrozi krew w żyłach

Shop photo

Artur Górski ma na swoim koncie bestsellery o świecie polskiej mafii. Teraz odkrywa przed czytelnikami mroczne sekrety narkotykowych machlojek Rosjan. Publikujemy na Gazeta.pl fragment jego najnowszej książki "Ruscy Narcos. Tom I. Genesis".

Artur Górski to specjalista od powieści kryminalnych i sensacyjnych. Jego pamiętną serię "Masa o polskiej mafii" czytały tysiące Polaków. Teraz autor bierze na warsztat opowieść o karkołomnie niebezpiecznej współpracy byłego rosyjskiego mafiozy ze służbami Stanów Zjednoczonych.

Nazar M., pseudonim Niedźwiedź, przez lata był kimś w rodzaju rezydenta mafii z krajów byłego Związku Radzieckiego. Znał wszystkich najważniejszych bossów polskiej ośmiornicy, a z legendą Pruszkowa – Andrzejem K. Pershingiem łączyła go prawdziwa przyjaźń. Jego karierę przerwała odsiadka – dostał wyrok ośmiu lat więzienia za podwójne zabójstwo w obronie własnej. Po wyjściu na wolność podróżował między Warszawą, Mińskiem i Moskwą w interesach, angażując się w bardziej czy mniej legalne przedsięwzięcia. W pewnym momencie Warszawa znów stała się dla Nazara skrajnie niebezpieczna. Książka "Ruscy Narcos" to fabularyzowana z uwagi na bezpieczeństwo występujących tam osób relacja Niedźwiedzia z misji, jakiej się podjął na zlecenie amerykańskich służb specjalnych oraz polskiej policji – misji przeniknięcia do kręgów kierowniczych kokainowego kartelu w Wenezueli.

Zobacz oryginalny tekst: https://kultura.gazeta.pl