46 sekund- Xavier Messing

Xavier Messing prowadzi czytelnika krok po kroku po istocie współczesnych konfliktów, które w dużej mierze zadecydują o przyszłej architekturze bezpieczeństwa międzynarodowego i stosunkach społecznych.

 Tym co szczególnie zapada w pamięci po lekturze książki, jest pojęcie „werbunku mentalnego”. Niezauważalnego oddziaływania na zbiorową świadomość mas, które często nieświadomie wprowadzają zmiany korzystne dla agresorów (...)

Zobacz więcej tutaj

JAK UWIEŚĆ ŻONĘ BOSSA - Artur Górski

Czy przeciętny Kowalski ma szansę odbić mafijnemu bossowi jego partnerkę? Ależ oczywiście! Nowa książka Artura Górskiego „Jak uwieść żonę bossa”, to literatura obyczajowa, „ubrana” w formę poradnika. 

Autor, który doskonale poznał środowisko polskiej mafii, w zabawny sposób opowiada o panujących w nim obyczajach, także tych, dotyczących sfery intymnej. Wprawdzie książka ta nie przypomina serii „Masa o polskiej mafii”, ale stanowi jej doskonałe uzupełnienie. Beletrystyczne, ale… bardzo mocno inspirowane rzeczywistością. 

Zobacz więcej tutaj

HALT. ZAPISKI Z DOMU TRZEŹWIENIA - Jakub Zając

To książka niezwykła. Mówiąc o niej „studium alkoholizmu”, na pewno nie miniemy się z prawdą. Pozostanie w nas jednak uczucie, jakbyśmy zbyt łatwo pozbyli się problemu.

Jakub Zając, zabierając nas do alkoholowego wnętrza głównego bohatera, każe czytelnikowi konfrontować się także z jego osobistymi demonami. Uderzając o kolejne dna wódczanych podświadomości postaci, celnie wymierza nam kolejne policzki akapitów i sierpowe rozdziałów, mówi: wszyscy śnimy koszmarnie, wszyscy żyjemy w strachu, wszyscy jesteśmy uzależnieni. 

Zobacz więcej tutaj

Ruscy Narcos. Tom I, Genesis - Artur Górski

Książka Artura Górskiego „Ruscy narcos – księga rodzaju” to relacja byłego rezydenta rosyjskiej mafii w Polsce Nazara M. „Niedźwiedzia”, który dziesięć lat temu, na zlecenie amerykańskich służb specjalnych, przeniknął do południowoamerykańskich karteli narkotykowych. 

Zgodził się na udział w tej operacji w zamian za pomoc Amerykanów w ustaleniu zabójców jego przyjaciela z Mińska – Tkacza. Białoruski gangster o pseudonimie Tkacz był bardzo ważną postacią w kręgach kryminalnych Wenezueli i stał się celem dla konkurencyjnych gangów.

Zobacz więcej tutaj

GUCCI BOYS - Artur Górski

"Gucci Boys" to mroczna opowieść o związkach świata przestępczego z ze światem polityki. Handel ludźmi, narkotyki i bezlitosne zabójstwa są w tym świecie normalnością.

Akcja książki toczy się w byłej Jugosławii i w Polsce. Autor opierając swoją opowieść na prawdziwych wydarzeniach, wizualizuje wizję świata brutalnego i pozbawionego sentymentów, przez co wydaje się on być jak najbardziej realnym i osadzonym "tu i teraz".

Zobacz więcej tutaj